Poišči obrtnika

 

SARAMATI ADEM D.O.O.

SARAMATI ADEM D.O.O.

SARAMATI ADEM D.O.O.

Vrbina 15

8270 Krško

ŽELIM PONUDBO
SARAMATI ADEM D.O.O.

Vrbina 15

8270 Krško

ŽELIM PONUDBO

ZIDARSTVO IN FASADERSTVO SARAMATI

 

 

O NAS

preberite si nekaj o nas …

Podjetje ZIDARSTVO IN FASADERSTVO SARAMATI Adem d.o.o. odlikuje skoraj 45 letna tradicija. Specializirani smo za področje nizkih gradenj na ključ ter izvedbo vseh vrst fasad in fasadnih sistemov.

Delamo tudi s sistemi, ki so v skladu z razpisom eko sklada in z veseljem vam bomo pomagali pri izpolnjevanju vlog za nepovratne subvencije za fasade.

Zaposlujemo preko 110 zaposlenih in pokrivamo področje celotne Slovenije. Podjetje zlasti v težkih ekonomskih časi z zelo konkurenčnimi cenami in zelo kvalitetno izvedbo prispeva k osrečevanju vedno večjega števila kupcev.

NAŠE STORITVE


poglejte med storitvami, kaj vam vse lahko nudimo …

Fasade in fasadni sistemi

Fasada varuje dom pred neprijetnimi zunanjimi vplivi kot so nihanja zunanje temperature med dnevom in nočjo ter različnimi letnimi časi. Hkrati pa nosi tudi lepotno funkcijo, ki vsak dom umešča v svoje okolje. Fasade so sestavljene iz različnih dleov, odvisno od tipa, v grobem pa jih sestavlja izolativni sloj iz izolacijskih plošč ali panelov, ki jih prilepimo ali kako drugače pritrdimo na zunanjo steno, sledi plast lepila in zaščitna mrežica.

Na koncu pa zaključimo še z granuliranim slojem, ki da našemu domu svoj pečat. Dandanes se naročniki odločajo predvsem med različnimi tipi fasad in barvami ter odtenki. Naše podjetje je specializirano za izvedbo vrhunskih fasad in fasadnih sistemov ROFIX in BAUMIT.

Splošna gradbena dela

Med splošna zidarska dela spada predvsem izgradnja nosilnih in predelnih zidov iz plinobetonskih modulov ali opečnih in modularnih zidakov ter betonskih zidakov, ki so med seboj povezani z lepilom oziroma v podaljšani cementni malti. Poleg spada še izdelava opažev in konstrukcijskih vezi ter škatel za prehode.

Omet

Omet je eden najbolj izpostavljenih delov našega stanovanja ali hiše, zato moramo z lepim zunanjim ometom poskrbeti za dober prvi vtis. Pred nanosom se moramo odločiti na kakšen način bomo nanesli malto, ročno ali strojno, in kakšno maltno mešanico bomo uporabili. Pri ometih je zelo pomembna tudi končna barva, saj ima na nas psihološki učinek in vpliva na naše počutje. Zato moramo tudi pri izbiri barve dobro premisliti. Klasični ometi so po priporočilih mojstra še vedno najboljša izbira. Natančna mojstrska roka in ostro oko dosežeta, da so ometi ravni, po večini nepotrebni kitanja oziroma ravnanja. Večje težave nastopijo pri strojnih ometih, v kolikor komponente niso zmešane v pravem razmerju. Strojni ometi vsebujejo tudi mavčno komponento, ki pripomore k hitremu sušenju a to ni vedno najbolje. Prisegamo na ročne omete. V kolikor pa se Vam v hišo mudi vseliti še isto leto, poskrbimo za dodatno osuševanje z električnimi izsuševalci.Kakšen mora biti omet ? Predvsem trden, trpežen in kompakten, odporen na udarce, da lahko preživi generacije.

Estrih

Estrih je talna površina iz cementne malte, bitumena ali gotovih plošč. Položen je na podložni beton in služi kot površina za hojo, ali pa kot podlaga za razne talne obloge. Lahko je položen neposredno na masivno betonsko podlago, ali pa na vmesno izolacijsko plast. Če je položen na izolacijsko plast se imenuje »plavajoči estrih«, saj nima nobenega stika z podlago ali stenami. Med njim in steno je položen dilatacijski stiroporni trak, ki mora biti debel vsaj 1 cm. S trakom onemogočimo prenos zvoka po objektu in estrihu pustimo prostor za raztezanje.Delimo jih glede na vrsto vezivnega materiala in na vrsto konstrukcije.Glede na konstrukcijo se delijo na:vezne (vežejo se neposredno na podložni beton); drseče (ločeni so od podlage z ločilnimi sloji); plavajoče (se prosto premikajo, saj so od podlage ločeni z izolacijsko plastjo); armirane (vanje so vložene varjene mreže iz gradbenega železa brez nosilne funkcije); naklonske (se polagajo z naklonom, z namenom, da bi odvajali vodo s teras ali balkonov). Pri večjih neravninah podlage izvedemo izravnavo tal z nasutjem suhega kremenčevega peska. Glede na vrsto vezivnega materiala pa ločimo:cementne (najpogostejše uporabljena vrsta); anhidritne in magnezitne.Polaganje estriha na prvipogled ni težavno delo. Roko na srce, v kolikor niste vešči, se Vam lahko zgodi, da boste imeli težave z neravnimi površinami, ki utegnejo biti nadležne pri nadaljni vgradnji podov.

Hidrogradnja in hidroizolacija

Osnovna naloga hidroizolacije je zaščita konstrukcije in notranjih prostorov pred prodiranjem vlage v objekt. Vsi temelji, ne glede na višino podtalnice morajo biti primerno hidroizolirani.Kletno in talno zidovje je podvrženo stiku s talno vlago, pri čemer obstaja nevarnost, da začnejo odpadati zaključni sloji. Pri globljem prodiranju vode in zmrzovanju lahko razpadejo zidovi in s tem obstaja nevarnost rušitve objekta. Zato je pri temeljenju obvezno izpostavljene konstrukcijske elemente zaščititi. Pravilna izbira materialov za hidroizolacijo je zelo pomembna, saj so naložbeni stroški zanemarljivi v primerjavi s povzročeno škodo, ki jo lahko naredimo z nepravilno vgradnjo ali napačno izbranimi materiali.Za hidroizolacijo uporabljamo vroče premaze bitumna, asfalta in katrana v kombinaciji z impregniranimi lepenkami, folijami in hladnimi emulzijami.

Vse pogosteje se uporabljajo tudi kemična hidroizolacijska sredstva, pri katerih je premaz izdelan iz cementa, kremenčevega peska in plastifikatorja.Hidroizolacija poteka v dveh izvedbah:horizontalna izolacija: ki se polaga po površini temeljev in izravnalnih betonov tlaka v kleti ali na terenu; zaradi stika z vertikalno izolacijo mora horizontalna izolacija presegati širino zidu vsaj za 10 cm; vertikalna hidroizolacija: polaga se po temelju navzdol; z njo izoliramo kletno in talno zidovje z zunanje strani.Hidroizolacija mora biti izvedena natančno, zato je smiselno njihovo izvedbo prepustiti usposobljenim izvajalcem.

Nepravilna ali pomanjkljivo izvedena hidroizolacija lahko povzroči številne težave, ki jih bomo težko odpravili, celotna obnova hidroizolacije pa v večini primerov ni možna.

Izdelava objektov na ključ

 Izvajalca za celostno ureditev okolice je težko dobiti. Cene celostne ureditve okolice hiše so odvisne od različnih dejavnikov, najpogosteje pa znašajo od 32 €/m2 do 108 €/m2. Pri zahtevnejših ureditvah je treba vrt urejati skupaj z zunanjostjo hiše. Pri tem je najbolje, da sodelujejo strokovnjaki. Za načrtovanje ureditve vrta ni težko dobiti ustreznega krajinskega arhitekta. Težje pa je dobiti primernega izvajalca. Gradbena podjetja, se ne ukvarjajo z urejanjem okolice, dobri izvajalci pa so največkrat zasedeni že za dve leti v naprej.

Zgoraj lahko preberete, kaj strokovnjaki pišejo na temo izvajanja zunanje ureditve Vašega doma. Vendar ni vse tako črno, kot izgleda na prvi pogled.

Naše podjetje poskrbi, da z ustrezno gradbeno mehanizacijo teren pripravimo na finalno ureditev. Organiziramo navoz ustrezne zemeljske podlage, katere izbiro prepustimo strokovnjakom vrtnarske stroke. Izrišemo zasaditveni načrt in poskrbimo za profesionalno izvedbo. Poskrbimo tudi, da poleg načrta prejmete ustrezna navodila za vzdrževanje rastlin in okraskov tako, da so stroški amortizacije čimmanjši, sosedje pa rdeči od zavisti.
Poleg zelenih površin uredimo tudi tlakovanje z betonskimi tlakovci, polaganje škarpnikov, izdelavo kamnite ali betonske škarpe, napeljavo električnih vodov za luči in senzorje, izdelamo fontano ali bazen. Z lastno mehanizacijo izvajamo vse vrste zemeljskih del in odvoza materiala na deponije.

Odlikujejo nas dolgoletne izkušnje in izvedbene ideje.Tako bo okolica Vašega doma zasijala !

 

KONTAKTIRAJTE NAS 

 

 

 


« Nazaj